+90 545 614 06 88 - [email protected]

 

Misyon / Vizyon

Derneğimizin Kuruluş Felsefesi

Genç Yozgatlılar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, kurulduğu andan itibaren çalışmalarına aralıksız sürdürmektedir. Derneğimizin amaca başta Yozgatlı gençlerimizin eğitim, sosyal, kültürel, ekonomik, hukuki, mesleki spor gibi hak ve menfaatlerine katkı sağlayarak geliştirmeyi hedeflemiştir. Bunun yanında yine gençlerimizin istihdamı, sosyal hayata uyumu, insan hak ve özgürlüklerinden gerçek anlamda faydalanabilmelerini sağlamak, gençlik politikalarının iyileştirilmesinde katkıda bulunmak, gençlik arasında yardımlaşma ve dayanışmayı sağlamak olmuştur.

Gençlerimize girişimcilik ruhlarını teşvik etmek, bilgi, beceri ve yeterlilik kazanmalarına yardımcı olmak, engelli gençler başta olmak üzere tüm dezavantajlı gençlerin içinde bulundukları topluma uyumlarına katkı sağlamaya yönelik çalışmaları desteklemek üniversite okuyan gençlerimize burs vermek, eğitimlerinde yardımda bulunmak, üniversiteye hazırlanan Yozgatlı gençlerimize üniversiteye hazırlık noktasında eğitim, kurs gibi konularda eğitimci kişiler tarafından ders vermek için canla başla çaba içerisinde oluyoruz.

Derneğimizin çalışmaları ağırlıklı olarak gençlerimize yönelik olsa da Yozgat ilinin dünden bugüne ve hatta yarına sahip değerlerini korumayı da amaçlamaktadır. Kısacası derneğimiz Yozgat adının geçtiği her yerde Yozgat’a değer katmak, bunu yaparken Yozgat adını ve insanının göstermiş olduğu birlik, beraberlik ve fedakârlığı, asil Türk Toplumunun bir rol modeli olarak Türkiye’ye ve dünyaya tanıtmak ve Yozgatlı Gençlere bu ruhu aşılamak her türlü desteği vermek, amacı ile kurulmuştur ve çalışmalarını da bu doğrultuda yapmaktadır..

Genç Yozgatlılar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği